2016’nın En Fazla İlgi Gören En Popüler Oyunları

Paylaş
 

2016 yılını bitirmek üzereyiz. Peki bu yıl oyun dünyasında neler yaşandı? Bu içeriğimizde 2016 yılında en fazla ilgi gören oyunları bir masaya yatırdık.

POKEMON GO RÜZGARI

Bu yıl Türkiye’de ve tüm dünyada bir Pokemon GO rüzgarı estiğini söyleyebiliriz. Oldukça fazla oynanan oyun bu yıl dünyanın en çok ilgi gören oyunu oldu. Bunun altındaki sebep ise kuşkusuz oyunun diğer oyunlardan farklı bazı özelliklerinin bulunmasıydı ve Pokemon gibi çok sevilen bir çizgi filmi konu edinmesiydi.

BATTLEFİELD 1

Battlefield 1 oyunu bu yıl tüm dünyanın en fazla ilgi gören oyunlarından oldu. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürülen oyun inanılmaz bir ilgi gördü. Oyun Türkiye’de de çok sevildi. Bunun sebebi ise kuşkusuz oyunda Osmanlı’nın da yer alıyor olmasıydı ve aynı zamanda Türkçe dublaj desteğinin de oyunda mevcut olmasıydı. Battlefield 1 zaten bu yıl YouTube üzerinde en fazla izlenen oyun videosu olarak büyük de bir rekor kırdı.

CALL OF DUTY İNFİNİTY WARFARE

Savaş oyunlarının en iyi serilerinden olan Call of Duty, bu yıl yeni bir oyununu daha bizlere sundu. Oyun çıkmadan önce büyük tepki alsada yinede oyuna ilgi çok fazlaydı ve satış rakamları da gayet yüksek seyretti.

WATCH DOGS 2

Watch Dogs 2, en çok ilgi gören bir başka oyun oldu. Piyasaya sürülüşü ile beraber oyun dünyasında büyük bir esinti yaratan Watch Dogs 2, ünlü geliştirici Ubisoft tarafından güzel bir oyun olarak karşımıza çıktı.

MAFİA 3

Beklenenin çok altında bir oyun olsa dahi Mafia 3 oyunu 2016’nın en çok ilgi gören oyunlarındandı. Özellikle önceki versiyonun yarım bitmesi oyuncuları büyük bir meraka sürüklemişti ve 2K Games de bunun meyvesini yeni oyununda afiyetle yedi.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak