160 Hedef Bombalandı !

Paylaş
 

TSK tarafından yapılan açıklamaya göre terör örgütlerinin işgal ettiği 160 hedef bombalanarak temizlendi.

TSK’DAN AÇIKLAMA

Bilindiği üzere şu günlerde terör örgütünün hain saldırılarıyla boğuşuyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri aynı anda sınır dışında terör örgütlerine yönelik Fırat Kalkanı operasyonuna devam ediyor. TSK tarafından yapılan açıklamalara göre Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında bugün yeni bazı gelişmeler yaşandı. Elimize ulaşan verilere göre TSK, toplam da 160 hedefi başarılı bir şekilde imha etti.

SİLAH DEPOLARININ DA YER ALDIĞI 56 HEDEF İMHA EDİLDİ

Öte yandan elimize ulaşan bilgiye göre 160 hedefin haricinde 56 hedefin daha imha edildiği, bu hedeflerin içerisinde silah depolarının çokça yer aldığı bilgisine ulaşıldı. TSK, bu saldırılar ile bölgede gücünü iyice hissettirmeye devam ediyor.

KAMU BİNALARINA SAKLANIYORLAR

Edinilen bilgiye göre saldırılardan bunalan teröristler kamu binalarına saklanmaya başladılar. Sadece kamu binalarına değil aynı zamanda cami gibi ibadethanelerin içerisine de saklanmaya çalıştıkları öğrenildi. Teslim olan bazı teröristlerin ifadelerine göre ibadethanelere ve kamu kurumlarına saklanma eylemlerini teröristler bilerek yapıyorlar. İddiaya göre teröristler saklandıkları ibadethaneleri gösteren kameralar yerleştiriyorlar ve bu kameralar TSK tarafından bir bombalandırma yapılması halinde internet ortamında paylaşılarak Türk askerleri sanki ibadethaneleri bombalıyormuş, kamu kurumlarına, masum insanlara ateş ediyormuş gibi gösterilecek. Bu ilginç taktik karşısında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çok daha dikkatli olacağı, zaten sivillere yönelik bir zararın ortaya çıkmaması için yoğun çaba sarfedildiği öğrenildi.

 

Bu yazı 2 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak