• DOLAR
  3,0932
  % 0,0938
 • EURO
  3,3956
  % 0,0870
 • ALTIN
  124,5983
  % 0,2152
 • BIST
  77.554
  % 0,9685
Tok Tutan Besinler Nelerdir?

Tok Tutan Besinler Nelerdir?

Az yiyorum ama kilo alıyorum, bu cümleyi eminim bayanların %60’ı kullanıyordur. Az yiyorum fakat kilo alıyorum derdine son vermek istiyorsanız hatalı beslenme alışkanlığınızı bir kenara bırakmalısınız. Sizlere bu yazımızda size tok tutan besinler hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Hangi besinleri tüketirseniz tok kalırsınız, hangi besinleri kullanırsanız acıkırsınız tüm merak ettiğiniz soruların cevapları bu yazımızda…

İşte Tok Tutan yiyecekler

Kivi yağ yakıyor

Kivide bulunan C vitaminin yağ yakma özelliğinden mutlaka haberiniz vardır. Uzmanlar tarafından hep söylenir Kilo vermek için bol bol  C vitamini kullanılmasının gerektiğini etkili bir şekilde yağ yakma özelliğine sahiptir.

Yeşil çay kilo almayı yavaşlatıyor

Son yıllarda yapılan araştırmalara dayanarak yeşil çay içen bir insan, yeşil çay içmeyen diğer kişiye göre %45 daha yavaş kilo aldığı gözlenmektedir. Ayrıca yeşil çay yağ yakma sürecini hızlandırıyor bu sayede kilo almayı engelliyor. Bundan dolayı her gün düzenli olarak 1 bardak yeşil çay içerek kilo almayı yavaşlatabilir, yağ yakma sürecini hızlandırabilirsiniz.

Kırmızı Biber Metabolizmayı hızlandırıyor

Kırmızı biberin içerisindeki kapsaisin maddesi metabolizmanızı hızlandırır, vücut ısısını yükselterek enerji harcamamızı sağlar. Eğer ki midenizde bir problem yoksa yemeklerinizde ve salatalarınızda sıklıkla kırmızı biber tüketebilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • YENİ
 • YORUM
Bumerang - Yazarkafe