• DOLAR
  3,0940
  % 0,1197
 • EURO
  3,3938
  % 0,0339
 • ALTIN
  124,5827
  % 0,1768
 • BIST
  77.554
  % 0,9685
Horlamaktan Kurtulmanın Yolları Nedir?

Horlamaktan Kurtulmanın Yolları Nedir?

Çocukların, yetişkinlerin %45’inin büyük bir sorunudur Horlamak, tedavi edilmediğinde büyük sağlık sorunları meydana gelebiliyor. Fakat horlamanın ana nedenini bulmak gerekiyor önce. Horlamaktan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri uygulayınız.

İşte sizin için araştırıp bulduğumuz Horlamanın Nedenleri

1 – Uyku Pozisyonu

Sırt üstü uyuyorsanız bu sizin horlamanıza neden olan büyük nedenlerden biridir. Sırt üstü uyuyarak dil boğazınıza ve damağınıza baskı yapar ve ses titreşimi oluşturur buda horlamanıza neden olur.

2 – Fazla Kilolar

İdeal kilonuzu bulun ve o kilonuza göre yiyecekler tüketin. Fazla kilolar horlamanıza neden olabilir. Fazla kilo boyun bölgesinde sıkışıklık yapar.

3 – Alkol

Alkol boğaz kaslarınızı negatif etkilediği için uyumadan 1-2 saat önce alındığında horlamalar meydana gelir. Alkolden uzak durmalısınız.

4 – Uyku Düzenleri

Uyku alışkanlıklarınız zamansız ve değişken ise hormalanıza neden olabilir.

5 – Yatak Rahatlığı

Özellikle her gün yastıklarınızı ve yatak çarşaflarınızı düzenli olarak değiştirmelisiniz. Toz ve alerjenler  horlamanıza katkıda bulunabilirler.  Evinizde evcil hayvanlar besliyorsanız yatak odanıza yaklaştırma malısınız.

6 – Su ve Sıvı Tüketimi

Susuz kaldığınız zaman damağınızdaki salgılar azalır ve horlamalar meydana gelir. Araştırmalara göre erkekler günde 16 bardak su, bayanlar ise günde 11 bardak sıvı tüketmeleri gerekiyormuş.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
 • YENİ
 • YORUM
Bumerang - Yazarkafe