Facebook Reklam Engelleyicilere Savaş Açtı !

Paylaş
 

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya ağı Facebook’un reklam engelleyici sistemlere karşı atak hazırlığında olduğu bilgisine ulaşıldı. Facebook siz reklamları engellemeye çalışsanız bile artık reklam gösterecek !

REKLAMLARI ENGELLESENİZ DE REKLAMLAR GÖZÜKECEK !

Facebook üzerinde bulunan reklamlardan rahatsız olan kullanıcılar Adblock ve benzeri bazı reklam engelleme servislerine başvuruyorlar. Ancak Facebook tarafından alınacak olan yeni bir önlem ile kullanıcılar reklam engelleyici eklenti kullansalar dahi reklamlar engellenemeyecek. Facebook’un bunu nasıl yapacağı ile ilgili ise şimdiden bazı tahminler var; Facebook çok büyük bir ihtimalle kendi internet sitesi kodlarını kullanarak reklamları gerçekleştirecek. Ancak reklam engelleme servislerinin de çeşitli güncellemelerle buna bir çözüm getireceği tahmin ediliyor. Yani savaşın uzun soluklu olacağını söylesek pek yanılmış olmayız.

Reklamlarda şuan da internet sitesi kodları yer almadığı için reklam engelleyici eklentilerin işleri biraz kolay oluyor. İşte Facebook’un amacı bu doğrultuda reklam engelleyici eklentilere engel olmak. Facebook’un amacı reklamların reklam engelleyici eklentiler tarafından bulunamayacak bir şekilde kodlanmasını sağlamak…

Bu yazı 98 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak