Elektronik Sigara Patlamaları Büyük Tehlike Saçıyor

Paylaş
 

Sigara bağımlılığı bilindiği üzere son derece yüksek ve sigara bağımlılığına karşı, normal bir tütün sigaranın zararlarını azaltarak bağımlılığı giderek düşürme anlamında elektronik sigaralar devreye sokulmuştu. Elektronik sigaralar, buharlı sistemle çalışan, elektrik yüklenen teknolojik ürünler olarak icat edildiler fakat şuana kadar elektronik sigaralar ile ilgili tam olarak iç açıcı sonuçlar alınamıyor. Elektronik sigara kullanımı günümüzde aslında son zamanlarda oldukça fazlalaşmaya başladı ancak bu durum elektronik sigaraların stabil hale geldiğini maalesef göstermiyor. Çünkü son zamanlarda elektronik sigaraların patladığına dair haberler oldukça artmış durumda ve son olarak da İngiltere’de yeni bir elektronik sigara patlama olayının haberini aldık.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE BÜYÜK KORKU

İngiltere Leeds’te bir alışveriş merkezinde gezmekte olan adamın cebinde bulunan elektronik sigara birden patladı ve havai fişek gibi kıvılcımlar saçarak adamın cebinde kısa sürede dumanların ve yanmaların oluşmasına neden oldu. Bu patlamayla beraber alışveriş merkezinde bulunanlar büyük korkuya kapılırken patlama sırasında bir bebek arabasının oradan geçtiği de görüldü.

BİLİNMEDİK MARKALARIN KÖTÜ BATARYALARINDAN UZAK DURUN

Elektronik sigaralarda, akıllı telefonlarda meydana gelen patlamaların genellikle sebebi cihazlarda kalitesiz bataryanın kullanılması, yanlış işçiliğin uygulanmasıdır. Söz konusu patlamada da büyük bir ihtimalle kötü bir pil kullanılmış ve bu yüzden bir patlama meydana gelmiş. Kullandığınız bir elektronik cihaz haddinden fazla ısınıyorsa o cihazdan şüphe etmenizi öneririz.

Bu yazı 16 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak