Bedelli Askerlik İle İlgili Açıklama Yapıldı

Paylaş
 

Türkiye’de uzun bir zamandır gündemi meşgul eden konulardan birisi de bedelli askerlik hususu… Son zamanlarda bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlerin sayısı artınca ancak terör operasyonları da yaygınlaşınca bu hususta yetkililer tarafından net bir açıklama yapıldı.

Türkiye’de daha önce söz konusu olan bedelli askerlik büyük tepki görsede yoğun da başvuruyla karşılanmıştı. Bedelli askerlik çıkarıldığı dönemde 27 yaş ve üzeri vatandaşlar için geçerliydi. Yani 27 yaşından gün almamış kişilerin bedelli askerlikten yararlanması söz konusu değildi.

Bilindiği üzere Türkiye şuan da ülke sınırları içerisinde ve ülke sınırları dışında çeşitli askeri operasyonlar gerçekleştiriyor. Daha önce bedelli askerliği çıkaran hükümet, bu kez artan terör olaylarından dolayı bedelli askerlik ile ilgili farklı bir açıklamada bulundu. Başbakan Yardımcısı Kaynak , bedelli askerlik beklentileri ile ilgili çok net konuştu.

‘MÜMKÜN DEĞİL’

Başbakan Yardımcısı Kaynak, ifadesinde bedelli askerliğin şu sıralar söz konusu olmasının mümkün dahi olmadığını söyledi. Bunun gerekçesi olarak ise şuan da Türkiye’nin teröre karşı yapmış olduğu yoğun operasyonlar gösterildi. Türkiye şuan da büyük operasyonlar yapmakta olduğu için ve askere ihtiyaç duyduğu için, aynı zamanda bedelli askerliğin onaylanmasının şu dönemde ülkede yoğun tartışmalara sebebiyet vereceği için şuan da bedelli askerlik net bir biçimde rafa kaldırılmış durumda.

 

 

Bu yazı 16 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak