Akıllı Telefon Devleri Giderek Çöküyor !

Paylaş
 

Elimize ulaşan verilere göre insanlar Xiaomi , Huawei ve benzeri Çinli markalara olan ilgilerini arttırdılar ve 2016 yılında bu markaların ürünleri pek çok popüler markadan daha fazla sattı. 2017 yılında bu konuda Çinli üreticilerin zirveyi yaşaması bekleniyor.

Akıllı telefon satın alırken artık insanlar eskisine göre farklı şeylere önem vermeye başladılar. Eskiden insanlar için en önemli olan şey marka ve kalite iken artık bu alışkanlık yerini fiyat performans cihazları almaya bıraktı. Aslında geçmişte de General Mobile Discovery çıkışını görmüş, insanların fiyat performans ürünü olan o telefona olan ilgisine şahit olmuştuk ancak yinede amiral gemilerin piyasaya hakim olduğu yıllar söz konusuydu. Ancak artık bu durum yavaş yavaş değişiyor hatta hızlı bir biçimde değişiyor.

ÇİNLİ ÜRETİCİLERİN SATIŞLARI BÜYÜK ARTIŞTA

Xiaomi ve Huawei markalarını son dönemde eğer biraz akıllı telefon teknolojileriyle ilgileniyorsanız muhakkak duymuşsunuzdur. Xiaomi ve Huawei, hem ucuz hem güçlü akıllı telefonlar satıyor ve 2016 yılında bu markalar, HTC , Sony , Motorola, Microsoft gibi devlerden daha fazla satmayı başardılar. Şimdi ise hedeflerinde Apple ve Samsung var. Hatta geçtiğimiz dönemde Huawei patronu açıklamasında Apple’ı yakın bir zamandı tahttan tamamen indireceklerini söylemişti. Çinli üreticilerin satışları eğer bu şekilde devam ederse ve Samsung’un Note patlama fiyaskoları, Apple’ın güvenlik sorunları ve uyguladığı pahalı fiyat politikası devam ederse bu durum liderlerin tamamen değişmesine neden olacak.

 

Bu yazı 27 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak